Mielőtt riasztót venne javasoljuk olvassa el cikkünket, amelyben egy pár megszívlelendő ötletet adunk Önnek.
- Írja össze mit tett eddig otthona, értékei és szerettei védelme érdekében? Véleménye szerint megtett minden ez ügyben?
- Ne bízzon mindent csak a riasztórendszerre. Tudta, hogy a riasztórendszer csak egy elem, a vagyonvédelem 4 eleme közül?
- Tudta, hogy ha valamelyik összetevőt figyelmen kívül hagyja, az egész rendszer biztonságát kockáztatja? (leggyengébb láncszem effektus)
- Tudta, hogy a betörések jelentős részét úgy követik el, hogy a család otthon van?
- Tudta, hogy nemcsak az objektum sajátosságait, de az ön szokásait is figyelembe kell venni már a rendszer tervezésénél is? A jól megtervezett rendszer úgy alkalmazkodik a használójához, hogy közben a biztonság nem csökken.
- Tudta, hogy a legtöbb riasztórendszert már az elején elrontják? Például új építésű háznál, szakemberrel való egyeztetés nélkül – általában villanyszerelőkkel – építik ki a védőcsöveket. Nem akarjuk a villanyszerelők szaktudását lebecsülni de a legtöbben nincsenek tisztában az eszközök működésével és műszaki paramétereivel, így nem a megfelelő helyre építik ki védőcsöveket (pl. nem mindegy hogy a mozgásérzékelők hová kerülnek), nem veszik figyelembe hogyan kapcsolódnak egymáshoz az eszközök, később hogyan lehet bővíteni a rendszert stb. A tulajdonos sajnos csak festés után döbben rá, hogy sok vezeték kimaradt, a meglévők meg rossz helyen vannak. A megrendelők nagy része ilyenkor már hallani sem akar fúrás/faragásról, jön tehát az önnyugtató mondat.: „Jó lesz az így nekem.”)
- És a legfontosabb: Tudta, hogy egy felméréssel egybekötött tanácsadással a fenti hibák elkerülhetők, és ha megfogadja tanácsainkat, a lehető legolcsóbban tudhatja a legnagyobb biztonságban szeretteit, értékeit, otthonát.